Vlci s podporou fanoušků postoupili do semifinále

Basketbalisté Radotína zvládli úvodní kolo play off a přes Benešov prošli do druholigového semifinále. Základ položili úvodní výhrou před vyprodanou halou Věry Čáslavské v Černošicích.

Klub předem avizoval, že o první čtvrtfinálový duel registruje velký zájem. A skutečně byl. Už půl hodiny před začátkem zápasu byla černošická hala, která je v této sezoně domovem radotínských basketbalistů, téměř zaplněna. Na konci první čtvrtiny už bylo beznadějně vyprodáno.

Po úvodní pasáži hry sice domácí Vlci prohrávali s favorizovaným Benešovem o čtyři body, ale poté i zásluhou fantastických diváků oblečených do bílé barvy dokázali skóre otočit. Po prvním poločase už vedli 30:20 a svůj náskok ještě navyšovali. Utkání před 234 diváky nakonec Radotín ovládl 77:59 a do odvety si vytvořil nadějný náskok.

Na palubovce Benešova se Vlci chvíli o postup strachovali, v první polovině třetí čtvrtiny prohrávali už o 13 bodů. Závěr zápasu ale zvládli na jedničku a po remíze 82:82 mohli začít slavit.

„Atmosféra v domácím zápase byla neskutečná. Dává nám to obrovskou energii, byli jsme všichni skutečně jako jeden tým. Překvapilo nás pak, když i do Benešova za námi přijela dvacítka fanoušků, opět v bílém. Je to super. Díky moc všem fanouškům, kteří nás podporují, tohle není nikde v republice. Uvidíme se na semifinále v Černošicích. Zase všichni v bílém,“ vyhlíží semifinálovou bitvu radotínský trenér Adam Peřinka.

Semifinále play off je na programu 14. a 15. dubna, Vlci se v něm utkají s lepším z dvojice SKB Rokycany – Sluneta Ústí nad Labem. Už teď je ale jisté, že budou opět začínat doma v Černošicích.