VIDEO: Notičky zazářily s populární houslistkou

Barbora Kolářová

Světoznámá houslistka Barbora Kolářová pokřtila své nové cédéčko „Imp in Impulse“ na adventním koncertu dětské lidové muziky Notičky. Kmotrem jí byl americký skladatel Pascal Le Boeuf.

Hudební zážitek se odehrál v pražském kostele sv. Šimona a Judy. Spojení Barbory Kolářové s Notičkami je nasnadě – byla první primáškou souboru. „Je to pro mě neuvěřitelná čest, protože jsem s Notičkami hrála deset let,“ řekla sympatická houslistka. Zhodnotila také letošní rok a lehce načrtla nastávající: „Můj rok byl velmi pestrý. Hodně koncertů, hodně cestování. Ten příští by měl být stejný, s Pascalem už plánujeme nové turné a nové skladby.“

„Na koncert jsme se připravovali od léta. Je tu 55 dětí,“ prozradila vedoucí souboru Lenka Kolářová a dodala: „Máme známé, ale také spoustu nových koled i bulharský tanec. A výjimečné je i vystoupení Barbory Kolářové.“

„Nejvíce na nás působí místní atmosféra a přicházející Vánoce. Každý koncert je pro náš něčím výjimečný,“ shodli se členové Notiček Natálie Němečková a Miroslav Frýdl.

Co nemilého se stalo před samotným vystoupením, jaká jsou přání do nového roku a moment a jak se pracovně propojili česká houslistka a americký skladatel se mimo jiné dozvíte v reportáži Dobnet TV.

(vs, lib)