Čtrnáctý ročník podzimní klasiky Giant Winter Trans Brdy se letos odehrál ve znamení deště, zimy a bláta. Přesto se na trať z Letů vydalo přes dvě stovky závodníků.

Trasa měřila 39,5 km a vedla převážně po lesních cestách brdských hřebenů. Od startu se jelo velmi ostré tempo a již ve výjezdu z osady Strong Boys se startovní pole značně natáhlo. Vrchařskou prémii na Červené hlíně suverénně vyhrál Jan Škarnitzl (Mitas Trek), který pokračoval osamocen na čele a trať doslova prolétl s vítězným časem 1:25:32. Na druhém místě dojel Michal Koš (AC Sparta Praha) a na třetím Pavel Šorf (SK Svojkov Haven).

V ženské kategorii vybojovala prvenství v čase 2:05:02 Pavlína Macková (Cykloklub Chýnov). Za ní dojela stříbrná Michaela Matoušková (BTK Eurobike Praha) a bronzová Gábina Hrubá (BSK Cyklo Market).

„Vítězi a hrdiny jsou ale úplně všichni, kteří se postavili na start a závod dokončili. Neboť déšť a teplota, která se na hřebeni Brd pohybovala kolem nuly, udělala ze závodu opravdový očistec,“ řekl pořadatel Jiří Hudeček a pokračoval: „Vyzdvihnout bych chtěl také obdivuhodný výkon desetiletých sester Daniely a Kláry Batelkových, které na trati strávily téměř tři a půl hodiny a dojely na hranicích svých sil. Ale závod nevzdaly a zdárně ho dokončily.“

Samotná akce probíhala tradičně jako každý rok. Jezdci si po závodu vychutnali bohaté občerstvení a ochutnali také pivo z místního pivovaru MMX. „Děkuji všem závodníkům, kteří do Letů dorazili, i všem partnerům a sponzorům a těším se na příští, jubilejní ročník Giant Winter Trans Brdy,“ pozval Jiří Hudeček na příští podzim, kdy proběhne 15. ročník oblíbeného podniku.