Semifinále volá. Černošice otočily sérii s Rakovníkem

Úvodní duel Černošice (v modrém) na ledě Rakovníka nezvládly. Foto: Zdeněk Vyskočil

Krajská hokejová liga zná všechny letošní semifinalisty. Nechybí mezi nimi ani Černošice, které v úvodním kole play off otočily náročnou sérii s Rakovníkem. Rozhodnout musel až třetí zápas.

Třetí místo v tabulce po základní části znamenalo, že Černošice zahájily čtvrtfinálovou sérii na dva vítězné duely s Rakovníkem na ledě soupeře. Hostující celek sice dokázal smazat třígólové manko, ale v závěrečné třetině doplatil na častá vyloučení. Rakovník se v jedné z přesilových her dostal do vedení 5:4 a v závěru zápasu už dokázal hubený náskok ubránit.

Před domácím zápasem na zimním stadionu v Černošicích tak svěřenci kouče Luďka Záhorského věděli, že pokud prohrají, sezona pro ně skončí. Takový scénář ale nakonec nedopustili. I díky podpoře více než 250 diváků vyhráli 7:4.

„Byl to těžký duel. Museli jsme vyhrát, ale naše hra tím nebyla svázána. Ani jednou jsme nedotahovali a soupeř dával góly pouze po našich chybách. Ve třetí třetině jsme za stavu 4:4 dokázali rychle vstřelit dvě branky a bylo rozhodnuto,“ popisoval utkání černošický útočník Dominik Šalamoun.

Hned o den později se vyrovnaná série vrátila zpátky do Rakovníka, kde se hrálo o všechno. Dál mohl jít jen vítěz. Emočně vypjatou bitvu rozhodla druhá třetina, ve které Černošice odskočily díky čtyřem přesným zásahům z 1:1 na 5:1. Po výhře 5:3 mohli hosté v kabině spustit postupové oslavy. „Zápas jsme zvládli výborně týmově,“ těší Šalamouna.

Černošičtí stejně jako v minulé sezoně prošli do semifinále. Loni jejich cesta play off skončila na hokejkách hráčů Slaného.Jak dopadnou letos proti Čáslavi? Semifinálová série startuje už ve středu 28. února na zimním stadionu v Černošicích, zápas začíná v 18 hodin. V Čáslavi se bude hrát v sobotu 3. března, pokud bude stav nerozhodný, série se o den později vrátí do Černošic.