Rebelky aneb Aerobik trochu jinak

Rebelky aneb Aerobik trochu jinakRope skipping je v České republice nově se rozvíjející sportovní odvětví.

V červnu se uskutečnily v Jihlavě celorepublikové  závody v tomto „novém“ sportu. Rope skipping doslova znamená skákání přes švihadlo. Nejedná se pouze o aktivitu volnočasovou. Rope skipping ovlivňuje koordinační, rychlostní, vytrvalostní a silové cvičení, podporuje kreativitu, hravost, cit pro rytmus. Nedílná součást skákání přes švihadlo je týmová práce. Soutěžilo se v několika disciplínách a věkových kategoriích. Děti pod vedením Olgy Kepkové z Dobřichovic obsadily ve všech  kategoriích všechna 1. i 2. místa a odvezly si tak  z tohoto závodu většinu medailí.

Disciplína „single speed 30 sec“. V kategorii 6–8 let se na 1. místě umístil tým Rebelky O. K. ve složení: Vendulka Plazzerová, Sabinka Kischerová, Lea Jurkovcová a Emička Slavíčková. Ve věkové skupině 9–11 let získal zlatou tým Rebelky O. K. ve složení: Andrea Pokorná, Zuzka Valešová, Anička Nováková a Adélka Škvorová. Mezi 12letými–14letými byl první tým Rebelky O. K. ve složení: Bára Halounková, Markéta Adamcová, Gábina Panochová a Dáša Vančurová. V kategorii 35+ zvítězila taktéž děvčata (i když trochu odrostlejší) z Dobřichovic.

Disciplína „dlouhé lano“. Děvčata z týmu Rebelky O. K. soutěžila v kategoriích 12–14 let a 18+. V obou skupinách vybojovala zlaté medaile.

Disciplína „double dutch“. V kategorii 9–11 let vyhrál tým Rebelky O. K. ve složení: Zuzka Valešová, Karolína Pecánková, Anička Nováková a Terezka Žmolová. Ve skupině 12–14 let na nejvyšším stupínku vítězů stanul  tým Rebelky O. K. ve složení: Bára Halounková, Markéta Adamcová, Gábina Panochová a Dáša Vančurová. V kategorii 15–17 let vybojoval prvenství tým Rebelky O. K. ve složení: Bára Němcová, Simona Hájková, Majda Pšeničková, Kačka Heckelová.

V oddílu Rebelky O. K. trénují malé „školkové“ děti (od 4 let), děti mladšího školního věku, -náctileté slečny (to jsou rebelky do slova a do písmene), ale i dospělí (už nejen ženy, ale i muži). Tréninky jsou rozdělené podle věku, a hlavně podle výkonnosti, nikdo se nemusí bát začít, vítáni jsou i chlapci. Ve školním roce 2011–2012 se začíná trénovat od 5. září. Tréninky probíhají v Dobřichovicích a Řevnicích.Celorepublikové závody se budou konat 24. 9. 2011 a 3. 12. 2011 v Praze-Petřinách.