Pekárna Koláčové dobroty: Poklady pečeme s láskou

Dětství trávila mimo jiné s babičkou, která jí předala své letité pekařské zkušenosti. O tomto krásném období vypráví Marcela Soukupová ze zadotřebaňské pekárny Koláčové dobroty skutečně od srdce: „Vyrůstala jsem v malebné vesničce v Polabí, s voňavou zahradou plnou ovoce a s alejí za chalupou, kde jsme každé léto trhali tmavé třešně. Z pokladů přírody nám babička pekla lahodné dobroty, jejichž vůně se linula z oken. Od buchet a koláčů až po škvarkové placky nebo makové sypánky pro dědu, tradiční pečivo k polévce.“

Právě atmosféru vzpomínek na dětství přenáší Marcela do chuti svých koláčů. Díky tomu, že od mala u bábinky pomáhala, se bezděky naučila pekařské postupy, o které se i dnes ráda dělí: proč dát studenou žmolenku, proč používat teplotně stejné všechny suroviny, proč těsto nekyne nebo co dělat, aby byly koláče vláčné a měkké? I takové rady najdete na blogu www.kolacovedobroty.cz/blog, kam navíc, kromě zajímavostí o pečení, Marcela pravidelně píše recepty a sdílí koláčovou inspiraci. Na jejím e-shopu pak koupíte koláče i slané výrobky. Pokud plánujete svatbu, zkušená pekařka vám poradí, kolik je potřeba koláčů, kolik výslužek se vejde do krabičky, a doporučí i svatební služby z okolí.

Koláče jsou Marcelina srdcovka. Můžete si objednat kulaté dobroty dle rodinné receptury, vždy z čerstvých lokálních a sezonních surovin. „Když si někdo koupí mé koláčky, které voní vanilkou nebo rumem, už nechce ochutnat jiné,“ potvrzuje Marcela slova zákazníků, kteří se pravidelně vracejí. Dvojctihodné koláče a malé vázané koláčky jsou velmi oblíbené na svatbách. Jejich lahodnost jim pomohla k získání ocenění regionální produkty Zápraží®. Díky nim Marcela letos obhajuje druhé místo v soutěži Živnostník roku ve Středočeském kraji.

Pekařka podporuje regionální podnikatele a klasická řemesla: tvaroh odebírá z místní farmy v Bělči, mouku od mlynáře z mlýna Bohutín, ovoce má z vlastní zahrádky a připravuje z něho i náplně do koláčů.

Nedává si malé cíle, a tak je jejím snem vlastní malé pekařství. Poctivé, voňavé, kde své zákazníky zná jménem. A protože se sny mají plnit, v Zadní Třebani již tahle malá výrobna vzniká. Brzy bude možné ve výdejním okénku vyzvednout objednávky. Vznik lokálního podniku lze urychlit příspěvkem na transparentní účet 5218877/5500. Nebo si prostě koupit koláčky.

Sledujte Koláčové dobroty na Facebooku, kde jsou aktuální informace.

www.kolacovedobroty.cz
objednavky@kolacovedobroty.cz
722 304 177 (pokud se nedovoláte, zanechte zprávu)
K potoku 161, Zadní Třebaň 267 29

Denně čerstvé, objednávky 24 hodin předem. 
Koláčové dobroty. Napečeno s chutí.