Oslabené Černošice si připsaly cenný skalp favorita

Hokejisté Černošic vstoupili do nového ročníku Krajské ligy úspěšně. Po dvou odehraných kolech mají na kontě plný počet šesti bodů a patří jim průběžně druhé místo v tabulce.

Po domácím vítězství nad nováčkem z Neratovic 5:1 si černošičtí odvezli cennou výhru i z Mělníka, kde místní Junior přestříleli 5:4.

„Neratovice jsou nováčkem soutěže. Nevěděli jsme, do čeho jdeme, soupeř hrál docela tvrdě, ale nějakým způsobem jsme se s tím vypořádali a s přehledem jsme ho porazili,“ zhodnotil úvodní utkání soutěžní sezony černošický trenér Luděk Záhorský.

Připravenost týmu měl daleko víc prověřit až duel na ledě Mělníka, který Krajskou hokejovou ligu v předchozích dvou sezonách vyhrál, a i letos patří k největší aspirantům na prvenství. Černošice sice dorazily jen s třinácti hráči, i tak ale dokázaly vydolovat tři body. Vyrovnané utkání s Juniorem rozhodl ve prospěch hostů minutu a půl před koncem třetí třetiny Vendelín Krudenc.

„Porazit Mělník na jeho ledě je pro nás cenným vítězství,“ zdůraznil černošický kouč, kterého v úvodu sezony trochu trápí absence některých hráčů. „Před startem sezony to vypadalo, že nás bude dost, ale poté přišla nějaká zranění a pár kluků mělo ještě dovolenou. Víme, že září nebude úplně optimální. Ale vstup do sezony se nám povedl, za což jsme rádi,“ dodal Luděk Záhorský.

O další body do tabulky Krajské ligy si Černošice zahrají již tento čtvrtek. Na státní svátek přivítají od 18.30 hodin na svém ledě Králův Dvůr. V sobotu pak o dvě hodiny dříve vyzvou opět před svými fanoušky tým Poděbrad.