Ohlédnutí za 38. ročníkem Lesního slalomu

Před 38 lety byl v Řevnicích založen lyžařský oddíl TJ Slavoj Řevnice. Oba zakladatelé, Petr Holý a Josef Beneš, přišli tehdy s nápadem uspořádat v rámci podzimní předsezónní přípravy Lesní slalom.

V lese u řevnické vodárny vytyčili v lesním porostu slalomovou trať, ve které závodníci běhali bez lyží dvoukolový závod. Lesní slalom získal záhy velkou popularitu a tradice Lesního slalomu nebyla nikdy přerušena.

I letos SKI KLUB Řevnice uspořádal tento tradiční závod. Ředitelem závodu i jedním ze soutěžících byl jako vždy Petr Holý, který zatím nevynechal žádný ročník. Běželo se na klasické trati na modré turistické cestě mezi vodárnou a Lesním divadlem. V 6 věkových kategoriích od nejmenších po dospělé startovalo 17 závodníků, na které čekaly hodnotné ceny od sponzorů akce, firem PROSPORT PRAHA s.r.o. (velkoobchod, internetový obchod sportovním zbožím) a EKORENT s.r.o. (leasing zdravotnické techniky). Nižší účast proti jiným ročníkům ovlivnila pár dní před startem zveřejněné místně neupřesněné varování myslivců o zákazu vstupu do lesa kvůli honu na kance. Ten však probíhal v jiné lokalitě.

V absolutním pořadí zvítězil Ondřej Skripnik časem 39,6 s a v ženách Alena Čermáková časem 52,4.