Na černošickém ledě rozhodlo prodloužení

Zleva kapitán Dominik Sem, dále Luděk Záhorský a Michal Marc. Foto: SK Černošice

Fanoušci hokeje si v sobotu 24. listopadu přišli na své. Hokejisté Černošic je na domácím ledě napínali do poslední minuty. Nakonec proti Mělníku slavili zasloužené vítězství až v prodloužení.
Rychlý útočný hokej a krásné akce zapisovaly výsledky jako na houpačce. Diváci viděli na zimním stadionu v Černošicích celkem 11 branek. Padly v 11. kole krajské ligy v zápasu domácího A týmu proti Mělníku.

Domácím hráčům nevyšel vstup do první ani do druhé třetiny, vždy rychle inkasovali. Zatímco v první třetině dokázali skóre otočit a do šaten odcházeli za stavu 2:1, v té druhé se jim to už nepodařilo. Do poslední třetiny nastupovali Černošičtí za stavu 2:4 a vypadalo to, že si Mělník odveze všechny body. Domácí proto zabrali a tlakem na bránu se opět dostali do vedení 5:4. Hostující tým ale ještě stihl srovnat na 5:5. A i když koncem základní hrací doby měl černošický tým převahu, dobře chytajícího brankáře Mělníka Vokurku nepřekonal. Povedlo se mu to až v prodloužení, které se hrálo atraktivním způsobem „tři na tři“.

Radost tak měli všichni domácí fanoušci včetně legend černošického hokeje, mezi nimiž byl Oleg Kobranov, bratr Vladimíra Kobranova, mistra světa z roku 1949. Zápas sledoval z nově vybudované hokejové klubovny.

Palce pevně držel také předseda výkonného výboru a ředitel SK Černošice Martin Jůzek. Po zápasu připomněl minulou sezonu krajské ligy mužů, kterou místní A tým mužů vyhrál. „Černošicím se to povedlo poprvé od doby, kdy nastupují v krajské lize, a moc rádi bychom na vítězství navázali. Ale obhájit titul je těžké. Cílem pro aktuální sezonu tedy je postup do play-off,“ předeslal Jůzek. Jasno bude příští rok v březnu.

Aby klub mohl mít kvalitní výkony v lize mužů, musí aktivně pracovat s těmi nejmladšími. A to se v Černošicích daří. „Začíná se zúročovat trpělivá práce s nejmenšími dětmi. Máme dobré týmy mladších i starších žáků, nyní hrají v soutěžích s pražskými velkokluby, a také dorostu. Šikovné děti se najdou i v přípravkách,“ zhodnotil Martin Jůzek a dodal: „Pro dospělé je nyní důležitý výsledek, pro děti dobrá týmová hra.“