Na Biotopu v Radotíně zvítězili úředníci z Prahy 15

Na radotínském Biotopu se 24. září sešli úředníci z městských částí Praha 1 až 22. Bojovali o titul v Soutěži úřednické zdatnosti. Obhájil ho tým z Prahy 15. Domácí obsadili pátou příčku.

Tradiční klání po dvou letech organizovala Městská část Praha 16. Celkem 11 týmů z celé Prahy dorazilo na Biotop Radotín, jezero, v němž se nepoužívá žádná chemie k čištění. Na jeho hladině se odehrálo hned několik sportovních i úřednických disciplín.

Program odstartovali starosta Městské části Praha 16 Karel Hanzlík a tajemník místního úřadu Pavel Jirásek. Ten celou akci připravoval s pomocí dalších zaměstnanců úřadu a Kulturního střediska Radotín. Dorazili i další čelní představitelé pražských samospráv, kteří soutěžící povzbuzovali. Byli mezi nimi například starostka Prahy 17 Jitka Synková či tajemníci úřadů Prahy 1 František Dvořák a Prahy 17 Lubomír Němejc.

Vítězství a putovní pohár si z Radotína nakonec odvezl tým z Prahy 15, vítěz předchozích dvou ročníků. Druhé místo vybojovali úředníci z Prahy 22 a bronzovou příčku obsadili nováčci z Prahy 1.

„Vítězství borců z Prahy 15 bylo vydřené, ale zcela zasloužené. Dva z nich se při soutěžních lehce zranili, přesto s úsměvem dokončili. A už se nyní mohou jak oni, tak i ostatní stateční úředníci se sportovním duchem, těšit na příští ročník, který zorganizuje právě vítěz letošního klání,“ shrnul výkony tajemník Jirásek. „Potěšení z akce ale bylo na všech stranách. Unikátní radotínský biotop, v Praze jediné jezero svého druhu, všechny oslovil a nadchl. A soutěž tak přinesla propagaci této výjimečné lokality i v dalších částech Prahy a trochu inspirace pro projekty budoucí.“