Kouč Radotína: Z atmosféry jsme měli husí kůži

Basketbalisté Radotína úvodní domácí zápasy v nové sezoně zvládli na jedničku. Za pomoci skvělých diváků ve vyprodané černošické Hala Věry Čáslavské porazili Slaný i Kladno.

V polovině duelu se Slaným prohrávali radotínští Vlci o dva body, manko ovšem postupně smazávali a skóre nakonec úplně otočili. Rozhodla až poslední čtvrtina a Filip Kulík, který 11 body v řadě zlomil zápas na stranu domácích. Radotín poté skóre ještě navýšil na konečných 87:69.

Také o den později se hala pojmenovaná po legendární gymnastce, která se pro tento ročník 2. národní ligy stala domovem radotínského klubu, znovu zaplnila téměř do posledního místečka. A byli to právě úžasní diváci, kdo dovedl Vlky k dalšímu vítězství.

Basketbalisté Radotín přitom museli znovu dotahovat. Před závěrečnou desetiminutovkou svítilo na tabuli skóre 65:66 ve prospěch Kladna. Stačily ale dvě akce a domácí šli po trojkách Kulíka s Celinou do vedení. Vlci si následně vypracovali až téměř dvacetibodový náskok, který se ukázal jako rozhodující. Kladno se už na výraznější odpor nezmohlo a z Černosič odjelo s porážkou 85:98.

„Jsme rádi za dvě vítězství, byl to náš cíl, oba zápasy doma vyhrát,“ těší radotínského trenéra Adama Peřinku. „Chci poděkovat fanouškům, kteří vytvořili oba večery neuvěřitelnou atmosféru, byli naším šestým hráčem, měli bychom si všichni vážit takové podpory, která nemá v republice na této úrovni obdoby. V posledních čtvrtinách jsme měli z atmosféry v hale všichni husí kůži, bylo to elektrizující,“ dodal Peřinka s tím, že oba zápasy dohromady navštívilo 356 diváků.

Radotínské Vlky nyní čekají dva zápasy na palubovkách soupeřů. V sobotu 18. listopadu se představí v Ústí nad Labem, kde změří síly s tamní Slunetou, o den později budou o body do druholigovéh tabulky usilovat proti „béčku“ Slavoje Litoměřice.