Body zůstaly doma, Alieni potvrdili roli favorita

Florbaloví Alieni se v domácí hale dvakrát radovali z výhry. Foto: archiv týmu

Po dorostencích se v hale Věry Čáslavské představil i florbalový tým mužů SK Alien Nation. Výhodu domácího prostředí naplno využil a v obou soutěžních duelech potvrdil roli favorita.

Moderní sportovní hala v Černošicích hostila v sobotu zápasy osmého kola Pražské a středočeské soutěže. Dvakrát se fanouškům ukázali v akci i domácí Alieni. V prvním utkání si poradili s posledním týmem tabulky Fbš Bohemians D 9:1.

„Jasně jsme ukázali, kdo je tady doma a s velkým sebevědomím řídili hru. Soupeře jsme nepouštěli do šancí, prosadil se jen jednou v přesilové hře 5 na 3. Zápas jsme v poklidu dovedli do vítězného konce,“ zhodnotil útočník Alienů Antonín Krudenc.

Druhé utkání proti předposlednímu FBC Hornets Praha probíhalo v podobném duchu. Do vedení šel sice jako první soupeř, ale domácí florbalisté dokázali skóre ještě v úvodní třetině otočit a náskok následně navyšovali. „Ve třetí třetině jeden ze soupeřů zbytečně fauloval zezadu našeho hráče. Tento incident skončil trestem do konce utkání pro faulujícího hráče,“ připomněl Krudenc černou kaňku zápasu, který Alieni nakonec vyhráli vysoko 12:3.

Na dvou výhrách nad papírově slabšími soupeři se nejvíc podíleli Lukáš Mayer s Antonínem Krudencem. Mayer si do statistik připsal 11 kanadských bodů za pět gólů a šest asistencí. Krudenc svému týmu pomohl čtyřmi brankami a stejným počtem asistencí.

Alienům patří v tabulce Pražské a středočeské soutěže mužů po 14 odehraných zápasech základní části třetí příčka. O další body si zahrají v rámci devátého soutěžního kola druhou březnovou neděli proti Spartaku Praha a zdické Lokomotivě.