Beroun usiluje o dotaci na novou školu

Ilustrační foto: ICP

Dotaci na stavbu nové školní budovy s kapacitou 18 nebo 27 tříd včetně jídelny a tělocvičny má šanci získat město Beroun. Dotace by mohla být až do výše 85 procent celkových nákladů.
Pokud školu postaví města, může dotace činit 70 procent nákladů. Jestli ale půjde o svazkovou školu, tedy projekt ve spolupráci s okolními obcemi, má Beroun šanci získat až zmiňovaných 85 procent z celkové sumy. „V současné chvíli máme vytipovanou vhodnou lokalitu a s projektovou kanceláří máme projednanou studii proveditelnosti,“ řekl místostarosta Michal Mišina.

Aktuální analýza, kterou zpracovalo město Beroun a Krajský úřad Středočeského kraje, jednoznačně ukazují na kritickou situaci v počtu míst na školách. „Berounský územní plán počítá s několika rozvojovými oblastmi na okraji města, které jsou určeny pro bytovou výstavbu a dá se Beroun řeší výstavbu nové základní školy tedy předpokládat, že místa v našich základních školách do budoucna nebudou stačit. Doplatit by na to mohly nejen berounské děti, ale také ty z okolních obcí. Na tuto situaci chceme být dopředu připraveni, a proto plánujeme kapacity základních škol rozšířit,“ dodal místostarosta Dušan Tomčo.

(pan)