Basketbalisté Radotína přes semifinále neprošli

Radotín (v bílém) doma Rokycany porazil, v odvetě ale prohrál větším rozdílem. Foto: BK Wolves Radotín

Cesta radotínských basketbalistů letošním druholigovým play off končí těsně před branami finále. Vlci v součtu skóre obou semifinálových duelů nestačili na silného soupeře z Rokycan.

Úvodní duel se hrál v černošické hale Věry Čáslavské, která byla v letošní sezoně domovem hráčů Radotína. A opět bylo vyprodáno. Souboj s vítězem základní části SKB Rokycany sledovalo rekordních 256 diváků, kteří o sobě opět dávali pořádně vědět. Znovu byli pomyslným šestým hráčem Radotína na palubovce a týmu svým povzbuzováním pomohli v dramatickém závěru.

Vlci sice ještě tři minuty před koncem čtvrté čtvrtiny prohrávali, ale díky šňůře sedmi bodů v řadě si zajistili vítězství 61:56. Pětibodový náskok v odvetě v Rokycanech velmi rychle ztratili a po celý zápas tahali za kratší konec. Výsledkem byla porážka 57:75 a postup Rokycan. I tak je účast v semifinále pro radotínský basketbalový klub jedním z největších úspěchů v historii.

Úvodní semifinálový duel sledovala zcela zaplněná hala Věry Čáslavské. Foto: BK Wolves Radotín

„Hráli jsme proti vítězi základní části, proti vynikajícímu týmu. V této fázi soutěže a v systému play off rozhodují maličkosti. My jsme šli na Rokycany, troufnu si říct, ve vynikající formě. Sérii zlomil první poločas v Rokycanech, kdy domácí proměnili za první dvě čtvrtiny 19 šestek z 21 pokusů. Ve druhém poločase stříleli všehovšudy dva trestné hody,“ připomněl kouč Radotína Adam Peřinka.

Ten má kromě nastolení modelu play off, který vnesl do soutěže větší atraktivitu, radost i z počtu fanoušků, jenž navštěvovali zápasy Vlků. Mají nemalý podíl na tom, že letos dokráčeli až do semifinále. „Chci jim poděkovat za neuvěřitelnou podporu, každý zápas je svátkem v prostředí, ve kterém máme možnost hrát,“ zdůraznil Peřinka.