Mistrovství ČR starších žáků v národní házené

Mistrovství ČR starších žáků v národní házenéVítězné medaile na mistrovství republiky, závody bílých plachet na průzračné vodě a očekávání dalších úspěchů našich sportovců.

Starší žáci NH Řevnice se stali vicemistry České republiky roku 2011. Od pátku 10. 6. od 8 hodin do neděle 12. 6. do 15 hodin bojovali na Moravě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí o titul mistra republiky v národní házené. Po dlouhých 29 letech a náročných kláních opět získali stříbrné medaile. Na mistrovství odjeli v sestavě: Adam Bíl, Martin Derco, Michal Mach, Vojtěch Kraus, Petr Holý, Jan Petříš, Petr Veselý, Michal Jelínek, Jan Štech, Lukáš Martin, pod vedením Tomáše Veselého a Petra Holého, s podporou družiny řevnických fans. V prvním zápase se utkali s pozdějším vítězem celého mistrovství, s družstvem Příchovic.

Řevnice–Příchovice 25 : 30 (14 : 14). Branky: Veselý 11, Jelínek 6, Štech 7, Kraus 1. Utkání s vyrovnaným soupeřem bylo rychlé a útočné. Řevničtí začali dobře a rychle se ujali vedení až na 5 : 1, pak začali ztrácet na poločasech 14 : 14. Ve druhé půli už se do vedení nedostali a soupeř začal utíkat. Bohužel se nedokázali ubránit a přestřílet vynikajícího útočníka Tomáše Andrlíka, jenž sám dal 84 branek ze 123, které Příchovice vsítily během celého turnaje.

Řevnice–Veselí nad Moravou 28 : 17 (13 : 8). Branky: Štech 12, Holý 7, Veselý 4, Jelínek 3, Kraus 2. Velmi slušný zápas, ve kterém vynikli převážně náhradníci na jednotlivých postech. Jednodušší utkání měli od začátku pod kontrolou a náskok jen navyšovali.

Řevnice–Stará Ves n. O. 22 : 21 (8 : 12). Branky: Jelínek 8, Veselý 7, Štech 7. Infarktové utkání, v němž se oba celky střídaly o vedení. V závěru prvního poločasu soupeř utekl až na rozdíl čtyř branek. Ve druhém poločasu si ještě o jednu polepšil, pro Řevnické už zápas nevypadal dobře a trenéři s vítězstvím nepočítali. V posledních šesti minutách se však stal zázrak, o který se hoši postarali svou nezměrnou bojovností. V závěru dokázali nemožné a zápas otočili. O jednu jedinou branku vyhráli.

Řevnice–Žatec 30 : 18 (15 : 12). Branky: Veselý 15, Štech 6, Jelínek 5, Kraus 2, Holý 2. Druhý, slabší soupeř se sice ze začátku snažil utkání zdramatizovat, ale naši, povzbuzeni vítězstvím nad Starou Vsí, si vítězství nenechali utéct a nastříleli krásných třicet branek.

Po urputných zápasech se Řevničtí probojovali až do neděle, kdy proběhl rozhodující boj Řevnice–Lázně Bělohrad s výsledkem 17 : 16 (8 : 9). Branky: Veselý 6, Štech 6, Jelínek 5. Bylo to velice vyrovnané a krásné utkání. Do poločasu Řevnice prohrávaly, ale pak se projevila vnitřní síla této super party a „chlapi“ začali výborného soupeře postupně přehrávat až do jednobrankového vítězství. Porážkou Bělohradu se starší žáci umístili na krásném druhém místě. Závěrem můžeme jen pogratulovat chlapcům k úspěchu, který se nestává každou sezonu, a jak jenom oni vědí – získání stříbrné medaile neskutečně bolí.