Košíková žen, karta se obrací

Košíková žen, karta se obracíOd začátku roku se ženám Sokola Dobřichovice nedařilo vyhrát několik zápasů.

Jedním z důvodů byl i nedostatek hráček. O víkendu 26. a 27. 2. se však konečně podařilo „prolomit smůlu“ nevydařených utkání, a to když v sobotu nastoupily  proti družstvu Slaného, s nímž v první polovině sehrály velice vyrovnaný zápas.

Poločas skončil shodně
22 : 22, ovšem ve 3. čtvrtině převzaly dobřichovické hráčky kontrolu nad hrou a soupeřkám daly málo šancí zabodovat. Tuto čtvrtinu jednoznačně vyhrály 17 : 5. S takovým náskokem hrály v závěrečné čtvrtině už s větším nadšením a vedení si udržely až do konce utkání. Nakonec zvítězily v poměru 59 : 40. Nejlepšími střelkyněmi byly s 29 body Lucie Dušková, se 14 body Marie Vlachová a shodně po čtyřech bodech získaly Tereza Příhodová, Martina Merxbauerová a Markéta Matějcová.

V neděli čekalo sportovkyně Sokola Dobřichovice utkání s družstvem Loun, a protože se jednalo o zápas na domácím hřišti, těšily se na odvetu, jíž chtěly „splatit dluh i s úroky“ za předchozí prohru v Lounech. Po začátku první čtvrtiny však ještě nebyly plně koncentrovány na hru, zřejmě byly i  rozhozeny prohrou z předchozího utkání a také dramatickou chvílí, kdy byla zraněna naše hráčka Lucie Kratochvílová. Musela být odborně ošetřena a zbytku zápasu se bohužel už nezúčastnila.

V průběhu 1. čtvrtiny se tedy zprvu nedařilo a hráčky prohrávaly 4 : 16, ale dokázaly se zvednout a skóre otočit ve vlastní prospěch 24 : 19 po 1. čtvrtině. 2. čtvrtina byla celkem vyrovnaná a skončila výsledkem 31 : 27. Ve 3. čtvrtině hráčky opět nastoupily s velkou „vervou“ a náskok navýšily.

V poslední čtvrtině si náskok udržely a zaslouženě vyhrály o 20 bodů, tedy s výsledkem 89 : 69. Nejlepšími střelkyněmi nedělního zápasu se staly Lucie Dušková s 24 body, Marie Vlachová s 21 body a Tereza Příhodová s 19 body. Dalšími bodujícími byly A. Zvolská, A. Kavková, P. Melíšková, V. Heidu,
L. Kratochvílová, M. Melíšková, M. Merxbauerová. Zápasu „sekundoval“ trenér Tomáš Kachlík.